Drawsko i Żerdno na nowej mapie batymetrycznej

Po kilku latach, jakie upłynęły od ukazania się mapy batymetrycznej jeziora Drawsko, na rynku turystycznym pojawiło się wznowienie, uwzględniające 200 dodatkowych hektarów powierzchni wód.

W nowej publikacji do mapy Drawska dodano cały akwen jeziora Żerdno – sąsiaduje ono z Drawskiem, dzięki czemu na jego wody trafiają zarówno wędkarze jak i kajakarze eksplorujący okolice zatok Ptasiej i Drahimskiej. Jeziora połączone są krótkim odcinkiem Drawy. Żerdno słynie z wybitnie czystej wody i jest objęte strefą ciszy, z tego też powodu stało się ulubionym miejscem windsurferów a także spinningistów, polujących na stada okoni.

 

Nowa mapa zawiera szczegółowe opracowanie batymetryczne dna obu jezior. Poza danymi głębokościowymi zawarto szereg innych informacji, istotnych z punktu widzenia wędkarstwa i turystyki wodnej (rozmieszczenie roślinności przybrzeżnej i podwodnej, lokalizację przeszkód podwodnych, pomosty i kładki wędkarskie, przystanie, cumowiska, miejsca wodowania łodzi, plaże, kąpieliska, ośrodki wczasowe i stref dopuszczone do ruchu motorowodnego). Są też przebiegi szlaków turystycznych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą – wiatami piknikowymi, przystankami informacyjnymi oraz miejscami na ognisko.
Rewers mapy zawiera trójwymiarową wizualizację dna obu zbiorników, informacje morfometryczne, zdjęcia a także reprinty map przedwojennych, gdzie można znaleźć sporo historycznych ciekawostek związanych ze wspomnianymi jeziorami.

Mapa turystyczna „Jezioro Drawsko + Żerdno” jest dostępna w sprzedaży stacjonarnej internetowej.

Kup na Allegro Kup w Księgarni Turystycznej