Jamno i Bukowo nie tylko dla żeglarzy

Dobre wieści dla miłośników przymorskich akwenów – ukazała się nowa publikacja dotycząca dwóch najważniejszych jezior środkowego wybrzeża.

Jamno i Bukowo to niemal bliźniacze jeziora, cieszące się dużą popularnością wśród pasjonatów wodnej turystyki. Oba akweny mają dużą powierzchnię (Jamno to ponad 2 tys. hektarów wody, a Bukowo jest niewiele mniejsze), dzięki czemu panują tu znakomite warunki dla żeglarstwa, sportów motorowodnych i windsurfingu. Przybrzeżne szuwary, towarzyszące rozległym płyciznom, to doskonałe łowiska wędkarskie. Można tu skorzystać z dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, m.in. z licznych przystani wodnych, wypożyczalni łodzi, a także szkółek żeglarskich. Okolice jezior również mają sporo do zaoferowania, a ich zwiedzanie najlepiej zaplanować w oparciu o znakowane szlaki turystyczne.

Nowa mapa turystyczna, opracowana w 2024 roku przez Wydawnictwo EKO-MAP, zawiera wszelkie informacje niezbędne do eksploracji jezior Jamno i Bukowo. W publikacji znajdziemy nie tylko szczegółową batymetrię obu zbiorników, ale również szereg elementów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, lokalizację obiektów bazy noclegowej i gastronomicznej oraz wskazówki, jak dotrzeć do najważniejszych turystycznych atrakcji, a dodatkowym atutem jest polsko-niemiecko-angielskia legenda. Obecnie mapa jest już dostępna m. in. w Centrum Informacji Turystycznej w Mielnie, Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach, a także w Księgarni Nadmorskiej (punkty w Dąbkach i Darłowie).