Nowość – mapa batymetryczna jeziora Dąbie Lowrance + Android

W sprzedaży ukazała się elektroniczna mapa batymetryczna Jeziora Dąbie, kompatybilna z platformą Lowrance oraz m. in. z systemem Android.

Dąbie jest największym jeziorem w województwie zachodniopomorskim i czwartym pod względem powierzchni akwenem śródlądowym w Polsce. W całości znajduje się w granicach administracyjnych Szczecina, jednocześnie stanowiąc znakomite miejsce dla uprawiania turystyki aktywnej. Jezioro cieszy się ogromną popularnością wśród żeglarzy i motorowodniaków, dla których utworzono tory wodne oraz nowoczesne mariny w Dąbiu i Lubczynie. Dąbie jest bardzo płytkie – w wielu miejscach przez setki metrów ciągną się rozległe mielizny, a poza tym sporą część dna porastają podwodne łąki, będące często utrapieniem dla wodniaków.

Jesienią ubiegłego roku na Dąbiu przeprowadzono szczegółowe prace batymetryczne, dzięki czemu dziś miłośnicy turystyki wodnej mogą zaopatrzyć się w bardzo dokładną mapę całego akwenu. W pierwszej kolejności ukazały się mapy na echosondy Lowrance oraz na smartfony. Dodatkowo wkrótce zostanie wydana mapa w wersji papierowej, na której oprócz rzeźby dna znajdą się informacje o przybrzeżnej infrastrukturze turystycznej – przystaniach, miejscach wodowania łodzi, pomostach i parkingach wodnych. Mapa będzie też zawierała przebiegi torów wodnych i lokalizację sieci rybackich.

Kup na Allegro