Velo Baltica na Pomorzu Środkowym

Kolejna publikacja turystyczna wydawnictwa EKO-MAP dotyczy turystyki rowerowej w centralnej części wybrzeża Bałtyku.

„Velo Baltica na Pomorzu Środkowym” to mapa obejmująca swym zasięgiem pas wybrzeża o długości prawie 80 km, począwszy od klifów w Pleśnej, poprzez Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Łazy, Dąbki, Darłowo i Jarosławiec, aż do zachodniej części gminy Ustka. Jest to obszar, przez który poprowadzono długodystansowy szlak rowerowy Velo Baltica, będacy częścią dawnych tras EuroVelo 10 (wokół Morza Bałtyckiego) oraz EuroVelo 13 (Szlak Żelaznej Kurtyny). Na mapie znalazło się również kilkaset kilometrów innych znakowanych szlaków rowerowych i pieszych, w tym m. in. Sławieński Szlak Rowerowy, północna część Starego Kolejowego Szlaku, Bike the Baltic i Pomorska Droga św. Jakuba.

Miłośników aktywności outdoorowych z pewnością zainteresuje fakt, że mapa jest obustronnie laminowana, co zapewnia jej dużą odporność na niekorzystne warunki pogodowe a także znacznie dłuższą trwałość w porównaniu ze standardowymi mapami papierowymi.

Mapa „Velo Baltica na Pomorzu Środkowym” powstała przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Ekowspólnota z Mielna. Publikacja jest dostępna m. in. w nadmorskich punktach informacji turystycznej.

 

Fragment mapy turystycznej Velo Baltica na Pomorzu Środkowym (EKO-MAP 2020)