Puszcza Bukowa w skali 1:25.000

Długo oczekiwana mapa Puszczy Bukowej ukazała się już w sprzedaży.

Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa to ponad 90.000 ha wzgórz i wiekowych lasów oraz ok. 200 km znakowanych szlaków turystycznych. Teren parku charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą z buczynowymi jarami, pasmami morenowych wzniesień oraz dolinami puszczańskich strumieni. W rozległych lasach bukowych łatwo stracić orientację, dlatego na dłuższą wyprawę należy zaopatrzyć się w aktualną mapę.

Nasza publikacja to mapa w skali 1:25.000 obejmująca teren w granicach parku krajobrazowego oraz jego najbliższe okolice. Poza standardową topografią, na mapie znajdują się przebiegi wszystkich znakowanych szlaków pieszych, lokalizacje głazów i najważniejszych pomnikowych drzew, a także mnóstwo ciekawostek historycznych: pomniki, przedwojenne cmentarze, ruiny dawnych budowli. Tam, gdzie było to możliwe przytoczono niemieckie nazewnictwo gór, dróg, miejscowości i strumieni. W części opisowej znajduje się wykaz atrakcji i szlaków turystycznych oraz powiększony kadr z okolicami Jeziora Szmaragdowego, które jest jednym z najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Szczecina.

Mapa powstała przy współpracy z Centrum Edukacji i Turystyki „Wiking” ze Szczecina i jest już dostępna w sprzedaży. Zamówienia (również hurtowe) można składać w Składnicy Turystycznej: https://wiking.istore.pl/bukowa

Kup na Allegro